Chip Tuning Nedir, Chip Tuning Nasıl Yapılır?

Chip Tuning nedir, Chip tuning nasıl yapılır? ve Chip Tuning faydaları ve zararları nelerdir gibi sorularınıza bu makalemizde yer vermiş bulunmaktayız. Chip Tuning fiyatları 2018 yılında çok fazla değişiklik göstermemiştir.2018 yılının aksine Chip Tuning fiyatları 2019 yılında enflasyon ve döviz kurunun artmasıyla artış göstermiştir.

Geçmişten günümüze otomobil üretici firmaları bir motoru dizayn ederken sadece performans üzerine düşünmezler. Araçta yakıt ekonomisini, bulunduğu bölgeye göre iklim koşullarını, eksik ve kötü bakım yapılabileceğini ve kalitesiz yakıt kullanılabileceği gibi bütün faktörleri göz önünde bulundurarak bazı önlemler alırlar ve buda motor performansını olumsuz yönde etkilemektedir

speedometer
chip

Araçlar, motor ECU (Engine Control Unit) dediğimiz bir bölüm tarafından yönetilmektedir. Aracın sensörlerin den gelen bilgiler tarafından Ecu, aracın hava – yakıt karışım oranını, turbo hava miktarını, avans değerlerini ve yakıtın enjeksiyon basıncını ayarlar. Chip Tuning, araçların ECU yani diğer bir deyim ile motor kontrol ünitesinde ki yazılımın değiştirilmesi işlemine denir.

Fabrikadan kullanıcıya sunulan araçların performans değerleri Maksimum değerin en az  %15 ile %25 arasında daha düşük olarak kullanıcılara sunulmaktadır.

Hangi Araçlara Chip Tuning Uygulanır?

Chip tuning işlemi her tür içten yanmalı motorlara uygulanan, güç ve tork artışı ile birlikte yakıt tasarrufu sağlayan, daha iyi gaz tepkisi, daha verimli performans ve  daha güvenli bir sürüş deneyimini sunmak için  uygulanmaktadır.

Alfa Romeo, Aston Martin, Audi, Bentley, BMW, Cadillac, Chery, Chevrolet, Chrysler, Citroen, Dacia, Daewoo, Daihatsu, DFM, Dodge, Ferrari, Fiat, Ford, Geely, Honda, Hyundai,Infiniti, Isuzu, Jaguar, Jeep, Kia, Lada, Lamborghini, Lancia, Land Rover, Lexus, Maserati, Mazda, Mercedes, Mini, Mitsubishi, Nissan, Opel, Peugeot, Porsche, Proton, Renault, Rover, Saab, Seat, Skoda, Smart, SsangYong, Subaru, Suzuki, Tata, Tofaş, Toyota, Volkswagen, Volvo araçlara chip tuning uygulaması yapılmaktadır.

chiptuning_prices
car_models

Chip Tuning Fiyatları

Chip tuning ücretlendirmeleri her araç gruplarına göre motor performansı, marka, model ve isteğe bağlı olarak değişmektedir. Sizde fiyat almak istiyorsanız hemen bizim ile iletişime geçiniz.

Adana Chip Tuning firması olarak bu işlemler yükleme merkezimizde yapılmakta olup araçlar üzerinde Dizel partikül filtre (Dpf Çözümü), Egzoz gazı geriçevrimi (EGR), İmmo Off, Anahtar Kodlama ve Ecu hamlama gibi bir çok işlemler tarafımızdan siz değerli müşterilerimizin hizmetine sunulmuştur.

Aracınızın gizli gücünü keşfetmeye hazırsanız sizi de çayımızı içmeye bekleriz.

Bizimle iletişime geçmek için tıklayın !