adblue_nedir

Adblue Nedir?

Adblue aynı zamanda Dizel Egzoz Yakıt olarak da bilinmektedir. Adblue üre ve deiyonize ile yapılan bir çözeltidir. DEF, dizel motorun dizel egzoz emisyonu ile nitrojen konsantrasyonu düşürmek için SCR (seçici katalitik indirgeme)sarf malzemesi olarak kullanılır. Adblue egzoz gazını helyum ve suya dönüştürür. Günümüzde üretilen Ağır Vasıta Kamyon ve Otobüsler Avrupa standartlarına uygun olarak Adblue sistemleri ile üretilmektedir. Fakat yurtdışında bazı bölgelerde adblue sıvısının satışı olmadığı için adblue sıvısı bittiğinde  yada araç adblue arızası verdiğinde araçların motor güçleri(çekişi) azalmaktadır.

Adblue yakıt tasarrufu konusundan aracınıza herhangi bir katkı sağlamaz. Adblue çözeltisi veya adblue arızası tamiri ülkemizde oldukça yüksek maliyetler doğurmaktadır, bu sebeple kullanıcılar adblue çözümüne başvurur. Adblue çözümünde yapılan işlem, sistemin by-pass edilmesidir emulatör kullanılarak yapılmaktadır . Uygulama sonucunda araca hiçbir zarar gelmeyecektir.

AdBlue Çözüm Emülatörü yazılım her aracın kendi ECU yazılıma uygun olarak tasarlandığından aracın panelinde veya tanı sistemlerinde herhangi bir hataya,arıza ışığına ve yazılımsal bir hataya neden olmaz. Adblue Çözüm Emülatörü  aracın diğer elektronik aksamlarında bağımsız olarak çalıştığı için,diğer hiç bir elektronik sisteme zarar vermez.