Summer Sale - free shipping on all orders!
Personal menu
Search

Adana'da EGR Arızası Nerede Çözülür?

Egr Valfi Nedir ?

EGR valfi dizel ve benzin motorlu araçların en önemli parçalarından birisidir.

EGR valfi neredeyse tüm araçlarda mevcut olan içten yanmalı motorlarda bulunur ve üretici firmalar motor tasarımlarını bu valf olmadan yapmaları mümkün değildir.

EGR kelimesinin açılımı ‘’Exhaust Gas Recirculation’’ yani Egzoz Gazları Devirdaimi olarak bilinmektedir.

EGR valfinin amacı silindirlerin içerisinden atılan egzoz gazlarının %6 ve %10 aralığındaki miktarı emme manifoldu üzerinden temiz hava ile karıştırarak silindirin içerisine geri dönmesini sağlamaktır. Egzoz gazının ne kadar kullanılacağına motor beyni karar verir.

Egzoz gazlarının bir kısmının yanması ile egzoz gazının emisyon değerleri düşer, silindirlerin içerisindeki yanma sıcaklığı düşer,  egzoz gazlarının tekrar yanması verimi yükseltir, verimin artması sonucu yakıt tüketimini olumlu etkiler ve yanma sıcaklığının düşmesi durumunda motor daha sağlıklı olur.  

Egr Valfi Ne İşe Yarar ?

EGR sistemi motor devri, motor yükü, enjeksiyon miktarı, emilen hava miktarı ve sıcaklığı gibi değişkenlere bağlıdır.

Aracın arıza çıkarması durumunda genellikle ilk akıla gelen EGR Valfi Çözüm işlemidir.  Bu işlem emisyon değerini arttırır ve aynı zamanda motorun da değerini düşürmektedir.

Sağlıklı çalışan egzoz gaz sirkülasyon sistemi motorun verimliliğini arttırmaktadır.

Ayrıca bu sistem yakıt ekonomisine de  katkıda bulunmaktadır. EGR Valfi arızası oluştuğu zaman yenisi ile değiştirilmesi kullanıcı için daha sağlıklı olacaktır.

Adana'da EGR Arızası Nerede Çözülür?

EGR valfi benzin ve dizel araçlarda ki en önemli parçalar arasında yer almaktadır. EGR valfi arızası ile ilgili Adana'da EGR arızasının çözümünün tek adresi Nitro Performans Garajlarıdır. 

EGR valfi sorunun çözümü hakkında daha fazla bilgi almak için Nitro Performans Garajını ziyaret edebilir ya da iletişim kanallarımız üzerinden bizlere ulaşabilirisiniz.

Leave your comment